Urodziny dziecka w domu. Jak je zorganizować?

Urodziny dziecka w domu. Jak je zorganizować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przychodzi ten szczególny dzień w roku. Dzień, w którym Twoje dziecko może poczuć się wyjątkowo – i słusznie! To w końcu jego urodziny. Warto sprawić, by były jedyne w swoim rodzaju.

Jednak żeby tak się stało, wszystko musi udać się na medal. O czym powinnaś pamiętać, organizując urodziny dla dziecka?

Miejsce i goście

Naturalnie chciałabyś zaprosić wszystkich małych przyjaciół swojej pociechy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Organizując przyjęcie w domu, musisz pamiętać o tym, że ogranicza Cię metraż mieszkania (ewentualnie również ogrodu). Nie ma sensu zapraszać zbyt wielu dzieci, jeżeli wszyscy będziecie cisnąć się na zbyt małej przestrzeni. Może to prowadzić do konfliktów i wypadków, a tego na pewno wolałabyś uniknąć.

Zwróć uwagę również na to, ile dorosłych będzie w tym czasie w mieszkaniu – większej grupy na pewno nie upilnujesz sama, dlatego dobrze byłoby, gdyby oprócz Ciebie pilnował dzieci ktoś jeszcze. Może rodzic któregoś z zaproszonych maluchów? Pamiętaj o tym, żeby nie wymuszać na swoim dziecku, kogo powinno zaprosić. W końcu to Twoja mała gwiazda imprezy ma się dobrze bawić! 

Dlatego dobrze byłoby też zapytać solenizanta, czy marzy mu się przyjęcie w określonym stylu. Może z motywem jakiejś bajki, pirackim lub zwierzęcym? Twoje dziecko na pewno ma swoje pasje i dobrze byłoby wykorzystać je, gdy będziesz decydować się na zrobienie bądź kupno urodzinowych dekoracji.

Zaproszenia

Oczywiście, na rynku dostępny jest szeroki asortyment zaproszeń, ale nic nie zastąpi radości malucha ze wspólnego tworzenia spersonalizowanych kartek dla każdego z gości. Spędźcie ten czas razem i stwórzcie zaproszenia, które najlepiej oddają charakter przyjęcia oraz zainteresowania solenizanta. Zanim jednak przystąpicie do pracy, warto zaplanować, kiedy planujecie wręczyć je gościom. Jeśli chodzi o dzieci, dobrze informować je o urodzinach przynajmniej dwa tygodnie wcześniej, koniecznie w towarzystwie rodziców. 

Wręczanie kartek w klasie może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, których lepiej uniknąć, żeby nie sprawiać przykrości solenizantowi i innym dzieciom. W przypadku imprez rodzinnych lepiej powiedzieć o imprezie urodzinowej nawet dwa miesiące wcześniej. Pozwoli to każdemu z gości na dostosowanie planów tak, aby móc pojawić się na urodzinach Twojego dziecka.

Przepyszne smakołyki

Dzieci na pewno spędzą na urodzinach Twojej pociechy kilka godzin, bawiąc się i spożytkowując mnóstwo energii. To oznacza, że dobrze byłoby nakarmić je również czymś pożywnym, nawet jeśli najchętniej jadłyby tylko słodycze i słone przekąski.

Warto przemycić wartościowe składniki. Zdecyduj się na rzeczy, które lubi większość dzieci, na przykład domową pizzę z orkiszowej mąki, z domowym sosem i uniwersalnymi warzywami. Podczas organizacji przyjęcia cały czas pamiętaj, by rozmawiać ze swoim dzieckiem. Spytaj, co chciałoby zjeść, jaki tort sprawi mu największą przyjemność. W ten sposób wspólnie wyprawicie urodziny marzeń.

Kreatywne zabawy

Pamiętaj, żeby na przyjęcie nie zapraszać nudy! Dobrze mieć w zanadrzu ciekawe zabawy, które zainteresują każdego malucha. Nie masz pomysłu, jak zagospodarować czas gościom Twojego dziecka? Postaw na karaoke, głuchy telefon albo kalambury. To klasyki, które sprawdzą się na każdych urodzinach. A może macie w domu gry planszowe dla dzieci? Jeśli nie, warto się w nie zaopatrzyć. To idealny plan awaryjny na czas, kiedy uczestnikom imprezy zacznie się nudzić.

Zdjęcie główne: Vlada Karpovich/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*