ZEN podczas prania – cicha pralka

ZEN podczas prania – cicha pralka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hałas generowany przez pralkę może być naprawdę uciążliwy tak dla domowników, jak i sąsiadów za ścianą. Zrobienie prania w godzinach nocnych, bądź wcześnie rano jest najczęściej niemożliwe ze względu na nadmierny hałas. Obecnie mamy jednak dostępne rozwiązania, które mogą wyeliminować podobne niedogodności. Zobacz jak wybrać cichą pralkę!

Photo by: Steve Buissinne, from: Pexels

Co wpływa na poziom hałasu pralki?

W wielu modelach pralek stosuje się klasyczny silnik klatkowy, który wytwarza energię mechaniczną przy pomocy specjalnych szczotek. Źródłem nieznośnego hałasu jest tarcie między tymi elementami. W przypadku starszych modeli pralek generowany dźwięk może być bardzo uciążliwy nawet przy niskich obrotach bębna. 

Silnik klatkowy a inwerterowy

W pralkach zaprojektowanych tak, aby podczas pracy nie generowały zbytniego hałasu stosuje się silniki inwerterowe. Energia generowana jest w nich przy pomocy magnesów zamiast szczotek. Rozwiązanie to eliminuje problem tarcia, a także pozwala zaoszczędzić energię. Zatem cicha pralka nie tylko podniesie komfort użytkowania, ale będzie także bardziej wydajna.

Silnik direct drive

Coraz więcej producentów stosuje silniki inwerterowe typu direct drive, które są w stanie przekazywać energię bezpośrednio do bębna, nie wykorzystując do tego paska bębnowego. To rozwiązanie eliminuje tarcie i tym samym minimalizuje generowany hałas nawet podczas intensywnego wirowania.

Photo by: StockSnap, from: Pixabay 

Tłumienie drgań

Funkcją, która wpłynąć może na obniżenie hałasu pralki podczas pracy jest tłumienie drgań. Specjalna konstrukcja ścian bocznych pralki jest w stanie zminimalizować drgania nawet podczas silnego wirowania. Przykładowo Bosh w jednym ze swoich modeli zastosował konstrukcję AntiVibration Design, która pomaga zredukować hałas podczas pracy pralki także na wysokich obrotach. 

Program nocny

Coraz częściej ciche pralki wyposażone są w specjalny program nocny, który pozwala na jeszcze większą redukcję dźwięków w czasie pracy. Podczas cyklu prania odgłosy generowane przez pralkę są tak minimalne, że możliwe jest uruchomienie jej nawet w późnych godzinach nocnych.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*