Zalety elektrycznych suszarek na pranie

Zalety elektrycznych suszarek na pranie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie jest tajemnicą, że rozwój technologii postępuje w bardzo szybkim tempie. Nieustanne modernizowanie nowych, elektrycznych sprzętów ma za zadanie ułatwić nam życie – mamy już odkurzacze, które za nas odkurzają, czy lodówki, które są w stanie zaraportować nam jakieś braki. Czy warto w dobie tego skoku technologicznego postawić na elektryczne suszarki do prania? Zdecydowanie tak! Nie dość, że pomogą nam zaoszczędzić masę czasu, to ich kompaktowe rozmiary sprawią, że właściwie nie zauważymy ich obecności.  Jakie inne zalety mają suszarki do prania? 

Suszarki do prania – chwilowa moda, czy użyteczne narzędzie? 

Suszarki do prania to urządzenia AGD przypominające pralki. O ile ich zewnętrzny design jest niemalże identyczny, to funkcje tych urządzeń są zgoła odmienne – pralka pierze nasze ubrania, natomiast suszarki je suszą. Czy potrzebujemy jednak urządzenia, które służy tylko do suszenia prania, które przecież możemy spokojnie przeprowadzić na zewnątrz naszego domu lub po prostu rozwieszając pranie na sznurkach? Oczywiście, że tak! Suszarki do prania są dosyć niepozorne, jednak niosą ze sobą masę funkcjonalności i zalet. 

Poznajmy je. 

Oszczędność miejsca a suszarki do prania 

O ile suszenie ubrań nie powinno nam przysporzyć żadnych problemów, jeśli mieszkamy w domu, to mieszkańcy bloków lub kamienic już mogą mieć z tym kłopot. Często nie możemy rozwiesić prania na balkonie ze względu na brak miejsca czy pogodę. Mały metraż w większości bloków nie pozwala także na zbyt duże pole do manewru, jeśli chodzi o rozwieszanie sznurków – w sumie niezależnie od tego, gdzie je umieścimy, może to znacznie zredukować wolną przestrzeń, której potrzebujemy do swobodnego poruszania się w domu. Suszarki do prania rozwiązują ten problem. Ich rozmiary są zbliżone do pralek, możemy więc umieścić je w zabudowie i cieszyć się suchym praniem bez konieczności zawalania nim całego mieszkania. Dla szczególnie małych mieszkań znalazło się nawet rozwiązanie, które łączy pranie i suszenie w jednym, jak choćby pralko-suszarka Electrolux PerfectCare 800. To doskonały sposób na to, by zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie zyskać świeże i suche pranie. 

Suszarki do prania z pompą ciepła, czyli aspekt ekologiczny 

Jeśli ważne są dla Ciebie aspekty ekologiczne, możesz bezproblemowo postawić na suszarki do prania z pompą ciepła. Samym sposobem użycia nie różnią się one od standardowych modeli, jednakże zastosowana w nich technologia to nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie, z powodzeniem służące od wielu lat jako sposób na ogrzanie pomieszczeń. Pompa ciepła w swoim działaniu nieco przypomina lodówkę – tak samo jak lodówka oddaje swoje ciepło, by się go pozbyć i tym samym utrzymać chłód we wnętrzu, suszarka pobiera część ciepła z otoczenia. Używa go później do ogrzania powietrza wewnątrz, wykorzystując jego obieg zamknięty, nie narażając się przy okazji na spadki temperatury. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które doceni środowisko, a także nasz portfel. 

Nie lubisz wieszać prania ani prasować? Postaw na suszarkę do prania 

Tradycyjne, rozkładane suszarki na pranie nie są zarezerwowane dla mieszkańców niewielkich mieszkań – nawet jeśli masz w swoim mieszkaniu lub domu wystarczająco miejsca, by bezproblemowo rozwiesić pranie, może Ci na to brakować czasu lub chęci. To zupełnie zrozumiałe, gdyż bieganie między sznurkami z ciężkim, mokrym praniem, nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Suszarka do prania pozwoli nam wyeliminować ten problem i cieszyć się oszczędnością czasu. Dodatkową zaletą, jaką to generuje, jest także brak konieczności prasowania ubrań. Nasza odzież po dokładnym suszeniu nie będzie tego po prostu wymagała. Wspominany wcześniej Electrolux PerfectCare 800 ma zastosowany specjalny system obracania bębna, który eliminuje konieczność późniejszego czasochłonnego prasowania. Jak widać, suszarki do prania to także opcja dla tych bardziej wygodnych z nas, w czym naturalnie nie na nic złego – czasu już nie odzyskamy, dlatego zdecydowanie nie warto marnować go na pracochłonne i żmudne czynności, takie jak suszenie prania czy prasowanie.   

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*