Sprzątanie toaletki. Jak zrobić to dobrze?

Sprzątanie toaletki. Jak zrobić to dobrze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszła wiosna, więc to zdecydowanie dobry moment na przeprowadzenie wiosennych porządków w naszych toaletkach. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać.

Od czego zacząć?

Toaletka to miejsce, w którym powinnyśmy robić przegląd średnio co około 3 miesiące i przeprowadzać tam gruntowne porządki. Aby zrobić to dokładnie, warto wyjąć wszystkie kosmetyki z szuflad i dokładnie przetrzeć wszystkie powierzchnie. Następnie przyjrzyj się swoim zasobom. Często mamy w kosmetykach rzeczy, które kupiliśmy pod wpływem chwili czy impulsu. Niestety często okazują się niewypałem i ostatecznie lądują gdzieś w dolnej szufladzie — nieużywane. Jeśli nie sięgnęłaś po dany kosmetyk od ponad 3 miesięcy, to chyba pora, żeby się z nim rozstać.

Resztę kosmetyków przetrzyj ściereczką i sprawdź ich termin przydatności do użycia, przeterminowane produkty lepiej wyrzucić. Jeśli chcesz lepiej uporządkować przestrzeń w szufladach, możesz włożyć do nich małe organizery, które pomogą Ci posegregować produkty na kategorie. Na koniec dokładnie wypierz gąbeczki do makijażu oraz pędzle. I gotowe!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*