Toaletka i biurko w jednym

Toaletka i biurko w jednym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielofunkcyjne rozwiązania są kluczem w aranżacji małych pomieszczeń. Jednym z takich rozwiązań jest toaletka, która może być jednocześnie biurkiem.

Biurko i toaletka w jednym – idealne rozwiązanie

Biurko i toaletka są bardzo podobnymi do siebie meblami. Toaletka najczęściej znajduje się w sypialni, która jest świetnym miejscem do nauki i pracy, gdy nie ma w domu miejsca na dodatkowe wygospodarowanie przestrzeni biurowej.

Toaletka ma obłe kształty, dlatego wizualnie jest lżejszym meblem od biurka. Dzięki kompaktowym wymiarom powinna zmieścić się nawet w najmniejszych pomieszczeniach, lecz ma mniej miejsca do przechowywania niż biurko. Może służyć jako biurko do pracy zdalnej, ponieważ zmieści się na niej każdy laptop.

Nieodłącznym elementem każdego biurka i toaletki jest wygodne krzesło lub puf. Wybór siedziska jest zależny od wolnego miejsca w pomieszczeniu oraz od indywidualnych potrzeb. Miękkie pufy pięknie wyglądają, lecz siedzenie na nich przez kilka godzin nie jest dobre dla kręgosłupa.

Aby toaletka mogła stać się biurkiem, powinna mieć dużo miejsca do przechowywania. Warto wybrać mebel, który ma miejsca do przechowywania. Najlepiej, aby były to dwie osobne szuflady. Dzięki temu jedna może być przeznaczona na kosmetyki, a druga na akcesoria biurowe. Jeśli mebel ma tylko jedną szufladę, to warto zastosować organizery, dzięki którym zmieszczą się kosmetyki i akcesoria biurowe.

Nadstawki (półki lub szuflady) nad blatem są bardzo funkcjonalnym sposobem przechowywania. Na takich nadstawkach można ustawić artykuły biurowe lub kosmetyki. Dzięki temu można bez problemu korzystać z blatu.

Jeśli nadal brakuje miejsca do przechowywania, można powiesić półkę z boku lub nad toaletką. Dzięki temu można zwiększyć miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy.

Jakie lustro i oświetlenie wybrać?

Głównym powodem zakupu toaletki jest chęć posiadania profesjonalnego miejsca do makijażu. Dlatego nie może w niej zabraknąć dużego lustra oraz dobrego oświetlenia, które ułatwi aplikację kosmetyków.

Lustro może być integralną częścią toaletki lub może zostać powieszone na ścianie – wszystko zależy od lokalizacji toaletki we wnętrzu. Jeśli znajduje się w sypialni, to wygodniej jest, jeśli lustro jest powieszone na ścianie – wnętrze jest wtedy optycznie powiększone. Jeśli toaletka będzie znajdowała się w salonie, warto zdecydować się na małe lusterko stojące, które można z łatwością schować.

Czym się kierować podczas zakupu toaletki i biurka w jednym?

Przed zakupem mebla warto znaleźć optymalne miejsce do pracy oraz wykonywania makijażu. Jeśli w mieszkaniu jest mało wolnej przestrzeni, to warto ustawić toaletkę w pobliżu okna. Naturalne światło pomaga w wykonywaniu makijażu. Gdy miejsce zostanie wybrane, należy przestawić inne meble tak, aby toaletka się zmieściła i był do niej swobodny dostęp.

Zanim zakupisz toaletkę, zastanów się, jakiej liczby akcesoriów do makijażu i do pracy będziesz używać, ponieważ od tego zależna jest wielkość miejsca do przechowywania. Pamiętaj, aby nowy mebel był spójny z wystrojem wnętrza.

Biurko z toaletką jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają mały metraż mieszkania i lubią wielofunkcyjne rozwiązania.

Zdj. główne: Minh Hoàng/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*