Co wpływa na cenę usługi profesjonalnego sprzątania?

Co wpływa na cenę usługi profesjonalnego sprzątania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Usługi profesjonalnego sprzątania stają się coraz bardziej popularne zarówno w przedsiębiorstwach, jak i wśród klientów indywidualnych. Specjaliści od utrzymania czystości wykonują mniejsze oraz większe prace porządkowe i doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z każdym zabrudzeniem, nawet tym najbardziej uporczywym. Jednym z głównych czynników, którym klienci kierują się podczas wyboru firmy sprzątającej, jest cena. Zobacz, od czego zależy koszt usługi.

Metraż i charakter sprzątanego pomieszczenia

Warto zwrócić uwagę, że większość firm sprzątających dzieli swoją ofertę na konkretne typy pomieszczeń. Wśród nich można zauważyć biura, domy i mieszkania, hale produkcyjne, magazyny czy sklepy. Każde z nich wymaga użycia odpowiedniego sprzętu i środków czyszczących. Charakter danej branży ma naprawdę duże znaczenie. Na przykład w gabinetach lekarskich należy szczególnie zadbać o sterylność, z kolei prace prowadzone w fabrykach, wymagają umiejętnego czyszczenia maszyn i usuwania uciążliwych zabrudzeń powstałych wskutek wycieku smarów i olejów. 

Zanim firma sprzątająca rozpocznie swoje działania, musi dokładnie poznać miejsce, w którym ma pracować. Istotna jest przede wszystkim wielkość obiektu. Metraż często decyduje o liczbie pracowników przydzielonych do zadania. Część firm sprzątających podaje także ceny za metr kwadratowy lokalu.

Firma sprzątająca RYGO Poznań

Częstotliwość usługi

Koszt sprzątania zależy również od częstotliwości prowadzonych prac. Najczęściej do wyboru są usługi cykliczne i jednorazowe. W pierwszym przypadku ustala się grafik (może to być sprzątanie raz w tygodniu lub codziennie). Z kolei jednorazowe zlecenia realizowane są najczęściej w przypadku większych wyzwań czy szczególnych okoliczności jak remont mieszkania. Regularne sprzątanie jest zwykle tańsze, ponieważ dbałość o porządek ułatwia utrzymywanie obiektu w czystości. Firmy sprzątające w przypadku takich współprac oferują też często korzystne pakiety i zniżki dla stałych klientów.

Zakres prac

Na zakres koniecznych do wykonania prac ściśle wpływają dwa poprzednie czynniki, czyli specyfika branży i częstotliwość sprzątania. Cenę kształtuje także zlecenie usług dodatkowych wymagających dokładnego przygotowania i zaopatrzenia w dodatkowy sprzęt – może to być mycie okien na wysokości lub koszenie trawnika wokół budynku. Warto pamiętać, że takie nietypowe zadania często kosztują więcej.

Firma sprzątająca Poznań cennik

Ceny ustalane przez firmy sprzątające zwykle odzwierciedlają ich wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm. Wyższy koszt jest gwarantem doskonałej jakości i bezpieczeństwa. Samodzielnie sprzątanie w efekcie często okazuje się droższe. Zakup specjalnych detergentów, sprzętu, zatrudnianie kadry, ewentualne uszkodzenie nawierzchni – często kosztują krocie. Dlatego zdecydowanie nie warto ryzykować i lepiej zaufać specjalistom. Jedną z doświadczonych firm sprzątających, świadczących swoje usługi na terenie Poznania i okolic jest Rygo. To zespół wyspecjalizowanych fachowców, którzy precyzyjne dopasują rodzaj i zakres prac do specyfiki danego obiektu. Dodatkowo stosują środki bezpieczne dla różnych typów powierzchni oraz środowiska, a co najważniejsze – szybko i skutecznie wykonają powierzone im zadania.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*