Relaksująca kąpiel na koniec dnia. Jak znaleźć na nią czas?

Relaksująca kąpiel na koniec dnia. Jak znaleźć na nią czas?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Relaksującą kąpiel warto przygotować z dbałością o szczegóły. Wolny czas, spokojna muzyka, kula musująca lub sól do kąpieli i olejki eteryczne – oto przepis na idealny wieczór. Jedynym problemem jest brak wolnego czasu. Jak go znaleźć? Poniżej podaliśmy kilka rad dla zapracowanych, które pomogą się wyciszyć i odzyskać równowagę po pracowitym dniu. 

Planuj swoje dni

Najprostszą wskazówką jest planowanie dni. Codziennie wieczorem rozpisuj swoje obowiązki na kolejny dzień. Dobrym rytuałem jest również planowanie kolejnego tygodnia w niedziele wieczorem lub poniedziałek rano. Wtedy wiesz, na co się nastawić i ile obowiązków Cię czeka. Pamiętaj, aby w kalendarzu umieścić również swój czas wolny. Zaplanowana relaksacyjna kąpiel na koniec dnia nie może zostać odwołana! Czas dla siebie jest niezwykle ważny. 

Podziel swój dzień na czas pracy i odpoczynku

To jedna z naszych największych bolączek. Przy nieregularnych godzinach pracy nigdy nie wiemy, kiedy nasze obowiązki dobiegną końca. Częściej kładziemy się z nimi do łóżka, niż odstawiamy na bok, oddając się błogiemu lenistwu. 

Warto podzielić swój tydzień na czas pracy i odpoczynku, a następnie trzymać się założonych ram czasowych. Możesz jasno określić godziny swojej działalności, np. nigdy nie zostaję po godzinach dłużej niż do 18:00 lub nie zaczynam pracy wcześniej niż o 10:00. Warto także wyznaczyć sobie niepracujące weekendy. Jeśli nie zawsze masz możliwość wzięcia wolnej soboty, postaraj się, aby choć jedna w miesiącu miała pusty rozkład dnia. Wtedy możesz oddać się odpoczynkowi i relaksowi. Podczas domowego SPA znajdziesz czas na relaksującą kąpiel. Jeśli Twoje wieczory często są pełne pracy, stwórz zasadę: „w piątki wieczorem nie pracuję”. Dzięki temu znajdziesz czas na wymarzony pobyt w wannie, pełen relaksu, przyciemnionego światła i świec zapachowych. 

rolety rzymskie
Photo by marymarkevich from: Freepik.com

W ciągu dnia wyznaczaj limity czasowe

Gdy coś robisz, nie przedłużaj tego. Taka zasada pozwoli Ci zaoszczędzić bardzo dużo straconego czasu w ciągu dnia. Mowa tutaj nie tylko o obowiązkach zawodowych, ale i codziennych. Przeglądasz swoją szafę? Świetnie! Daj sobie na to maksymalnie 60 minut. Sprzątasz kuchnię? Też OK. Ustaw limit czasowy na ten obowiązek. Nasz mózg lubi rozwlekać czynności i robić coś o wiele dłużej, niż jest to konieczne. Gdy określisz limit czasu, zauważysz, że naprawdę czyścisz blat, a nie scrollujesz social media. Ponadto nie staraj się wszystkiego robić idealnie. Zrobione jest lepsze od perfekcyjnego, a Twój wolny czas jest bezcenny! 

Gdy jesteś w pracy, to pracujesz, gdy odpoczywasz, to się relaksujesz

To jedna z zasad, która pozwoli Ci na spokojną relaksującą kąpiel wieczorem. Na czym dokładnie polega? Gdy szykujesz się do kąpieli, nalewasz wody, dodajesz do niej płynu i zapalasz aromatyczne świece, to jednocześnie nie odbierasz telefonu, nie rozmawiasz z domownikami, ani nie starasz się robić dwóch rzeczy naraz. Pamiętaj, że jest to Twój czas, nikogo innego. W ciągu tej godziny musisz się maksymalnie zrelaksować i oczyścić myśli z wszystkich problemów, jakie spotkały Cię w ciągu dnia. 

Bądź offline

Na czas wolnego wieczoru wyłącz powiadomienia i Internet. Świat się nie zawali, jeśli nie odpiszesz komuś na wiadomość lub nie obejrzysz śmiesznego Instastories z pieskami. Social media pochłaniają bardzo dużą część Twojego czasu. Gdy ograniczysz ich używanie, zauważysz, ile Ci go zostaje. Jak go wykorzystać? Na relaksującą kąpiel! W jej czasie również nie odpisuj na e-maile, wiadomości czy komentarze. Najlepiej wyłącz telefon. Pozwoli Ci to na chwilę wytchnienia. 

>> Przeczytaj także: Wanna z hydromasażem. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Relaksacyjna kąpiel – jakie przynosi korzyści? 

Wbrew pozorom długa kąpiel na koniec dnia wpływa nie tylko na nasze ciało, ale i samopoczucie. Pamiętaj, aby dodać do niej odrobinę olejków eterycznych, mają działanie terapeutyczne, które wzmocni efekt odprężenia. Podczas zabiegu ważne jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. Dodane do wody płyny i sole do kąpieli powinny mieć naturalny skład, pozbawiony szkodliwych substancji. Kule musujące są równie dobrym pomysłem! Ich piękny zapach ukoi zmysły, a składniki pozostawią skórę zdrową i odżywioną. Nie zapominaj również o nastroju. Aromatyczne świece, przygaszone światło i relaksująca muzyka to przepis na sukces. Skorzystaj z naszych rad i już dzisiaj przygotuj dla siebie relaksującą wieczorną kąpiel. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*