Pluskwy w domu – po czym poznać i jak zwalczyć

Pluskwy w domu – po czym poznać i jak zwalczyć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jak walczyć z uciążliwymi pluskwami?

Szkodniki domowe są niezwykle uciążliwe i zazwyczaj bardzo trudno jest się ich pozbyć. Pluskwy skutecznie zakłócają spokój wszystkich domowników, zarówno ludzi, jak i zwierząt. Ich ugryzienia powodują spory dyskomfort, a same owady gnieżdżą się praktycznie wszędzie i bardzo łatwo się rozprzestrzeniają. Podpowiadamy, jak rozpoznać inwazję pluskiew i, co ważniejsze, jak się ich pozbyć.  

Jak wyglądają pluskwy i po czym poznać ich obecność?  

Pluskwy domowe rozmnażają się w rekordowym tempie i z tego powodu występują w gromadach. Wykluwają się z jaj, przechodzą w postać larwy, a ostatecznie stają się dorosłymi osobnikami. Szukają one dla siebie bezpiecznej i niewidocznej kryjówki, dlatego najczęściej można je spotkać w materacach, obiciu tapicerowanych mebli czy też zagłówkach. Pojawiają się też w szczelinach, za ramami obrazów oraz w szafach z ubraniami. 

Przez takie sprytne i nieoczywiste miejsca bytowania, insekty są trudnym do zidentyfikowania intruzem. Ich obecność najczęściej zauważa się dopiero sposób w momencie, kiedy to człowiek staje się ich ofiarą. Pojawiające się na skórze czerwone i swędzące ślady po ukąszeniach to dość oczywisty indykator obecności małych lokatorów.  

Obecność pluskiew można też rozpoznać przez: 

  • ślady krwi na pościeli i materacu – zarówno pojawiająca się przy ukąszeniach, jak i przy wydalaniu przez owady,
  • słodki, mdły zapach w pomieszczeniach,
  • jaja, wylinki larw, żywe lub martwe owady w zakamarkach domu. 

Odpluskwianie w mieszkaniu  

Pozbycie się pluskiew jest niełatwym zadaniem. Często domowe sposoby nie są wystarczająco skuteczne, dlatego najlepiej jest zdecydować się od razu na odpluskwianie i zwalczanie szkodników Wrocław. Bez profesjonalnych środków i doświadczenia firm zajmujących się dezynsekcją, trudno jest skutecznie znaleźć i wyeliminować wszystkie gniazda pluskiew i osobniki na każdym stadium rozwoju. 

Dezynsekcja  

Pozbywanie się szkodników z domu to nie tylko wybicie dorosłych osobników. Niestety zarówno jaja, jak i larwy nadal będą dorastać i rozmnażać się, dlatego trzeba walczyć ze wszystkimi formami pluskiew. Dodatkowo należy pozbyć się śladów bytności owadów w domu, czyli wylinek, odchodów i martwych osobników. Dezynsekcja Wrocław to kompleksowa usługa, która pozwala usunąć skutecznie pluskwy i pozostałości po ich żerowaniu. 

Domowe sposoby na pluskwy   

Poza profesjonalnymi metodami pozbywania się pluskiew można też wspomagać się domowymi sposobami. Jaja i larwy giną w temperaturze ok. 45 st. Celsjusza, dlatego warto zainfekowane miejsca gorącą parą lub wyprać w wysokiej temperaturze. Te pasożyty bardzo nie lubią zapachu goździków i kurkumy, dlatego warto rozsypać te przyprawy w zakamarkach mieszkania, by wypędzić pluskwy z kryjówek i zapobiec ich powrotowi. Doskonale sprawdza się też piasek lub żel krzemionkowy, który sprawia, że owady odwadniają się i umierają.  

Pluskwy to niezwykle trudni przeciwnicy do zwalczenia. Walka bez wykorzystania profesjonalnych środków i narzędzi może trwać miesiącami, a skutki żerowania pasożytów są niezwykle uciążliwe. Dzięki połączeniu domowych sposobów i specjalistycznych metod można pozbyć się pluskiew szybko i skutecznie.  

Fot.: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*