Papierowe kubki i talerzyki – pomysł na eko grill

Papierowe kubki i talerzyki – pomysł na eko grill
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zorganizować ekologiczny grill, nie musisz rozkładać porcelanowej zastawy – jednorazowe kubki, talerzyki i sztućce są teraz dostępne w wersji papierowej. Zobacz, jak przygotować eko grilla!

Wystawne ogrodowe przyjęcia z porcelanową zastawą i białym obrusem ładnie się prezentują, ale ich przygotowanie i posprzątanie po imprezie może kosztować sporo wysiłku. Ciężkie, łatwe do stłuczenia naczynia mogą okazać się mało wygodne podczas niezobowiązującego przyjęcia na świeżym powietrzu. Przygotowując grilla chętnie sięgamy więc po bardziej praktyczne rozwiązania.

Zamiast plastiku ekologiczny papier

Przygotowując grilla w luźnym stylu, nie musisz sięgać po szkodliwy dla środowiska plastik. Teraz znajdziesz na rynku ekologiczną zastawę stołową wykonaną z papieru, która doskonale sprawdzi się podczas spotkania przy grillu. Jednorazowe kubki i talerzyki zrobione z papieru są przyjazne dla środowiska i wystarczająco mocne, aby móc zaserwować na nich dania. Do tego mamy również dostępną ekologiczną wersję jednorazowych sztućców, wykonanych z drewna lub bambusa. 

Jak zorganizować eko grilla

Papierowe talerze dostępne są w różnych rozmiarach – możesz więc wykorzystać jednorazową zastawę do podania wszystkiego, co ma znaleźć się na stole. Ekologiczny grill to nie tylko naczynia, ale i zdrowe potrawy – pakowane przekąski spróbuj zastąpić smacznie przyrządzonymi grillowanymi warzywami, dobrą sałatką lub chipsami własnej roboty. Oprócz tradycyjnych ziemniaków, doskonale sprawdzą się tutaj bakłażany, cukinia, banany czy ananasy. Kupując napoje, staraj się wybierać te w szklanych butelkach zamiast plastiku. 

Grillowanie bez szkody dla środowiska

Wybór elektrycznego lub gazowego grilla pozwoli ograniczyć ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Jeśli jednak do dyspozycji mamy tylko tradycyjny węglowy grill, wówczas wybierz węgiel drzewny lub drewno drzew liściastych. 

Mamy również możliwość zaopatrzenia się w grill ekologiczny, który podczas spalania węgla nie wytwarza dymu i innych szkodliwych substancji. Inną opcją jest grill z pokrywą, która redukuje straty energii i tym samym zużycie paliwa.

Porządek jest eko

Każdy eko grill musi przede wszystkim zakończyć się porządkiem. Zadbajmy o to, aby nie zostawić na łonie natury żadnych śmieci i odpadów. Najlepiej już przed rozpoczęciem imprezy pomyśleć o rozstawieniu jednego czy dwóch koszy, które pomogą na bieżąco dbać o porządek i uniknąć roznoszenia śmieci. Jeżeli grillujesz poza własnym terenem, pamiętaj, aby zabrać ze sobą worki na śmieci.

Przeczytaj też: https://uporzadkowane.pl/eko-poradnik/eko-zakupy-lniane-woreczki-na-owoce-i-warzywa/

Zdjęcie główne: blende12/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*