Odkurzacz z mopem. Jak działa i czy warto kupić?

Odkurzacz z mopem. Jak działa i czy warto kupić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacz z funkcją mycia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które stronią od mopa i odkurzacza. Urządzenie jest czyste, nie trzeba go nieustannie płukać, wymieniać worków, jest cichy oraz zajmuje mniej miejsca. 

Zasada działania

Wyróżniamy dwa rodzaje pionowych odkurzaczy z funkcją mycia tj. zasilane akumulatorem oraz zasilane sieciowo. Produkt z zastosowaniem pierwszej opcji umożliwia nam pójście z urządzeniem gdziekolwiek, natomiast zasilanie sieciowe sprawia, że ogranicza nas kabel.

Dzięki wielofunkcyjności, jaką oferuje nam odkurzacz, możemy dzięki niemu oczywiście odkurzać, gdzie tradycyjnie powietrze jest wciągane, a razem z nim zanieczyszczenia w postaci piachu, okruchów itp. 

>> Zobacz też: Jak pielęgnować i czyścić dywan tkane ręcznie?

Innowacją jest funkcja mycia. Wystarczy, że nalejemy do pojemnika wody oraz środka czyszczącego i podłączymy go do sprzętu. Szczotka z nasadką z mikrofibry zostaje nawilżona, a następnie zbiera plamy i zabrudzenia.

Cena

Rozbieżność w cenach odkurzaczy z mopem jest ogromna. Ich koszt waha się w przedziale od 400,00 zł do nawet 4 000,00 zł. Różnica wynika przede wszystkim z ilości dodatkowych funkcji, jak i jakości tworzywa, czy pojemności akumulatora. Warto jednak zainwestować w droższy model z uwagi na energooszczędność, ekologię oraz wygodę użytkowania.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*