Artykuł sponsorowany
W dobie zmian klimatu oraz coraz wyższych cen prądu i gazu, konieczne staje się poszukiwanie nowych, nowoczesnych sposobów na ogrzewanie domu. Obecnie na rynku dostępne są technologie, które pozwalają na utrzymanie wewnątrz budynku komfortowej atmosfery, a przy okazji nie obciążają klimatu, nie zwiększają Twojego śladu węglowego, a niektóre pozwalają nawet oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu. Poznaj nowoczesne źródła ciepła do domu.
Najbardziej popularnym i wszechstronnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków jest energia elektryczna. Niestety ceny prądu na przestrzeni ostatnich lat bardzo wzrosły, przez co dostarczanie ciepła do dużych pomieszczeń stało się naprawdę kosztowne. Na szczęście istnieją urządzenia, które pozwalają gospodarować energią w o wiele bardziej optymalny i ekonomiczny sposób, co może obniżyć kwotę na rachunku z elektrowni. Dodatkowo nowoczesne sposoby ogrzewania są dużo bardziej efektywne, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii, co sprawia, że ich eksploatacja jest tańsza w porównaniu ze starszymi metodami.
Kotły elektryczne to jedna z takich proekologicznych i energooszczędnych metod ogrzewania domu. Te urządzenia wytwarzają energię bez dodatkowych zanieczyszczeń, których z kolei nie da się uniknąć czerpiąc prąd z elektrowni.
Kotły elektryczne są także o wiele bezpieczniejsze do użytku domowego niż źródła ciepła zasilane na gaz czy olej opałowy. Są one także łatwiejsze i mniej inwazyjne w montażu, gdyż praktycznie każdy dom wyposażony jest w sprawne przyłącze elektryczne. W przypadku ogrzewania gazowego konieczny jest montaż nowego przyłącza, co wiąże się z remontem. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.bridom.pl/kotly-c.o./kotly-elektryczne-c.o..
W obecnych czasach miesięczny rachunek za prąd w domu czteroosobowej rodziny może sięgać nawet kwoty 500 złotych. Jest to ogromny koszt, dlatego warto poszukać sposobu na to, by go obniżyć. Doskonałą inwestycją, która nie tylko pozwoli zaoszczędzić nawet do 90% dotychczasowych kosztów prądu, lecz także będzie neutralna węglowo, są panele fotowoltaiczne. Ta technologia opiera się na pobieraniu energii bezpośrednio ze słońca i przetwarzaniu jej na prąd, który jest później transportowany do domowej instalacji elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz uniezależnić się od lokalnego dostawcy prądu i czerpać energię taniej i bardziej ekologicznie.
Koszt zakupu i montażu takiej instalacji nie należy do małych, jednak inwestycja zwraca się całkowicie już w pierwszym roku użytkowania. Poza wydaniem pieniędzy na start, panele fotowoltaiczne nie generują dodatkowych kosztów, a wręcz przeciwnie – już po około sześciu miesiącach zaczniesz realnie odczuwać zalety darmowego czerpania prądu, a pieniądze z wysokich rachunków zostaną w Twojej kieszeni.
Komfort termiczny w domu to absolutna podstawa. W czasach powszechnych podwyżek cen gazu i prądu trudno jest jednak utrzymać ciepłe kaloryfery nie rujnując przy tym domowego budżetu. Dzięki inwestycji w nowoczesne metody ogrzewania masz szansę zaoszczędzić sporo pieniędzy, a sumę dotychczas przeznaczoną na rachunki możesz wydać na coś o wiele przyjemniejszego.
Zdjęcie główne: pexels.com/George Milton