Mycie okien bez smug. 3 sposoby na czyste okna

Mycie okien bez smug. 3 sposoby na czyste okna
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie okien to jedno z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Wiele osób unika tej czynności jak ognia i odkłada ją najdłużej, jak się da. Jednak przychodzi taki moment, że trzeba to zrobić. Dziś podsuwamy Wam trzy patenty, jak umyć okna bez smug.

Odpowiedni sprzęt

Zabierając się do mycia okien, przygotuj odpowiedni sprzęt. Żeby umyć dokładnie szyby i nie pozostawić smug postaw na ściereczki z mikrofibry, dedykowane do mycia szyb. Są miękkie i dokładnie zbierają zabrudzenia z mytej powierzchni i w dodatku nie musisz używać już żadnego dodatkowego detergentu. A do dodatkowego wypolerowania możesz użyć starych nylonowych rajstop — po tym zabiegu nie będzie już żadnych smug.

Na przyszłość

Do wody możesz wlać odrobinę gliceryny lub płynu do zmiękczania tkanin. Sprawi, że na szybach trudniej będzie się osadzał brud, a kiedy spadnie deszcz, będzie znacznie mniej smug.

Eko

Jeśli chcesz być bardziej eko, a przy okazji uzyskać świetne efekty, poleruj szyby starymi gazetami. Pamiętaj, żeby wybrać te stosunkowo „miękkie”, by nie porysować powierzchni. To wykorzystanie tego, co już mamy w domu, bez konieczności kupowania ręczników papierowych czy papieru toaletowego, które mogą zostawić małe kłaczki.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*