Jak zagospodarować ogród przy domu?

Jak zagospodarować ogród przy domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz pomysłów i inspiracji, jak zaaranżować przestrzeń przy domu? Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w ogród, nawet jeśli miałby być niewielkich rozmiarów.

Dlaczego warto zaangażować się w prace w ogrodzie?

Przydomowe podwórze to wizytówka posesji. Warto zagospodarować dostępną przestrzeń tak, żeby prezentowała się w ciekawy sposób i oferowała miejsce do wypoczynku na zewnątrz. Nawet niewielki ogród może przynieść Ci wiele korzyści. Uprawa ogrodu m.in. poprawia nastrój, obniża poziom stresu i rozwija kreatywność. Dodatkowo można cieszyć się pięknym otoczeniem, kojącym widokiem z okna lub wykorzystać w kuchni zioła z przydomowego ogródka. Zaaranżowanie w ogrodzie kącika wypoczynkowego, bujanej ławki czy  stanowiska do grillowania to świetne rozwiązanie, jeśli lubisz spędzać czas z bliskimi na świeżym powietrzu, ale cenisz sobie przy tym spokój i prywatność. 

Czy warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu?

Jeśli marzysz o niepowtarzalnym i pięknym ogrodzie, ale nie masz doświadczenia ani czasu, żeby zaangażować się w jego tworzenie, warto poradzić się w tej kwestii profesjonalistów. Doświadczony architekt krajobrazu Szczecin pomoże Ci zwizualizować i wykreować wymarzony ogród. W projekcie znajdziesz opis roślin i metod pielęgnacji, zestawienie kosztów oraz spis wykorzystanych materiałów. Architekt krajobrazu weźmie pod uwagę Twoje potrzeby, zadba, żeby ogród pasował w odniesieniu do istniejącego budynku i otoczenia, a także postara się połączyć estetykę ogrodu z jego funkcjonalnością.

Samodzielne tworzenie ogrodu 

Pielęgnacja ogrodu może przekształcić się w pożyteczne i dobre dla zdrowia hobby. Warto zacząć od podzielenia dostępnej przestrzeni na strefy, a także ogrodzenia ogródka od ulicy. Dobrze jest wykorzystać wiklinowe maty ogrodzeniowe, aby zapewnić sobie większą prywatność i ochronę przed ochronę przed wiatrem, kurzem czy hałasem ze strony ruchliwej ulicy. Przy projektowaniu ogrodu warto zainspirować się konkretnym stylem lub motywem przewodnim. Jeśli cenisz sobie spokój i harmonię, świetnym rozwiązaniem może być aranżacja przestrzeni w stylu ogrodu japońskiego. Rośliny kojarzące się z krajem kwitnącej wiśni w połączeniu z niewielki stawem i tradycyjną kompozycją z kamieni mogą stworzyć zachwycającą aranżację, w której odnajdziesz ciszę, miejsce do kontemplacji i podziwiania natury. Kruszywa, takie jak kamienie ogrodowe Poznań, mogą pełnić rolę dekoracyjną, a także zostać wykorzystane m.in. do wydzielenia ścieżek czy stworzenia rabaty żwirowej.

Fot.: Xiaolong Wong/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*