Magiczna ściereczka. Mycie bez detergentów

Magiczna ściereczka. Mycie bez detergentów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Magiczna ściereczka cieszy się coraz większą popularnością! Z całą pewnością jest to fantastyczne rozwiązanie, które usprawni, a nawet odrobinę uprzyjemni nam codzienne sprzątanie. Zobacz, jakie zalety i przeznaczenie ma ten produkt!

Czym jest magiczna ściereczka?

Magiczna ściereczka to produkt, który od dobrych kilkunastu lat zdobywa popularność w sieci. Uniwersalna szmatka bazuje na unowocześnionej formule znanej już od lat 80. MicroFibry, zwanej dziś MiraFibrą. Dzięki połączeniu włókien poliestru i poliamidu powstały puste luki w materiale, które działają jak miliony małych łyżeczek wciągających brud, kurz i tłuszcz aż do momentu spłukania w wodzie. 

To właśnie woda w przypadku magicznej ściereczki pełni rolę detergentu, bo jej cząsteczki pozwalają oderwać brud od czyszczonych powierzchni. Jej nadwyżki pozostają na czyszczonych powierzchniach w tak mikroskopijnych kropelkach, że wraz z wysychaniem nie pozostawiają po sobie żadnego śladu, oczywiście poza perfekcyjnie czystym błyskiem sprzątanych obiektów.

Warto podkreślić, że włókna MiraFibry są tak długie, cienkie i wytrzymałe, że ściereczka może z powodzeniem służyć przez dłuższy czas bez obawy o jej trwałość czy gubienie nitek.

Dlaczego warto zainwestować w magiczną ściereczkę?

Magiczna ściereczka to nie tylko doskonałe właściwości absorbująco-czyszczące, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki rezygnacji z użycia detergentów zyskujemy pewność, że sprzątane powierzchnie nie zostaną uszkodzone, a oprócz tego oszczędzamy pieniądze, które normalnie musielibyśmy wydać na zakup środków czyszczących.

Tutaj pojawia się także dodatkowy aspekt – magiczne ściereczki w zdecydowanej większości dostępnych na rynku produktów posiadają certyfikaty świadczące o tym, że wykorzystana technologia jest neutralna dla środowiska naturalnego, dlatego korzystając z nich, dbamy o ekologię oraz wspieramy koncepcję zero waste przez wielokrotne użycie tej samej szmatki (producenci proponują pranie w maksymalnej temperaturze 60 stopni). 

Bez obaw mogą z niej korzystać zarówno dzieci, alergicy, jak i osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Dlatego trudno nie mówić o nich w samych superlatywach.

Gdzie ich szukać?

Osoby zainteresowane wypróbowaniem magicznej ściereczki nie będą miały problemów ze znalezieniem ich w sieci, gdzie wybór jest niemal nieograniczony. Większość ofert dotyczy szmatek o wymiarach 40×40 cm, a cena, w zależności od producenta, waha się od 15 do 25 zł za sztukę, co wydaje się rozsądną inwestycją, jeśli weźmiemy pod uwagę koszt detergentów w przypadku użycia tradycyjnych materiałów do czyszczenia wymagających powierzchni.

Internauci w ocenie magicznych ściereczek również zachęcają do zakupu. Niemal na każdym forum możemy przeczytać, że jeśli w domu mamy mnóstwo błyszczących powierzchni, czy to z metalu, czy to ze szkła, nie powinniśmy zastanawiać się dłużej nad takim zakupem. No cóż, może warto spróbować?

Zdjęcie główne: Matilda Wormwood/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*