Jak udrożnić odpływ bez chemii?

Jak udrożnić odpływ bez chemii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chemiczne środki do udrożniania rur pełne są silnie żrących substancji. Mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia skóry. Zamiast nich możemy wybrać zdrowsze i bardziej ekologiczne rozwiązania. Oto kilka sposób na udrożnienie odpływu bez stosowania chemii.

Photo by: Semevent, from: Pixabay

Soda oczyszczona i ocet

To połączenie składników pomoże udrożnić rury, a także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Do odpływu wsyp szklankę sody oczyszczonej i zalej szklanką octu. Pamiętaj, aby nie pochylać się nad zlewem, bo z rury będą wydobywać się opary, które mogą podrażnić oczy. Po około 10 minutach przelej zlew gorącą wodą.

Soda oczyszczona i sól

Równie skutecznym sposobem jest wymieszanie połowy szklanki sody oczyszczonej z połową szklanki soli. Mieszankę wsyp do odpływu i zalej gorącą wodą. Zabieg ten powinien udrożnić rury.

Kwasek cytrynowy

Innym sposobem jest użycie kwasku cytrynowego. Dwie torebki kwasku rozpuść w szklance ciepłej wody i odczekaj około 10 minut. Następnie przygotowaną miksturą zalej odpływ. Kwasek cytrynowy pomoże również usunąć nieprzyjemne zapachy.

Aspiryna

Zapchane rury pomoże udrożnić aspiryna. Do odpływu wrzuć dwie tabletki aspiryny i zalej szklanką octu. Nie przeraź się, jeżeli to połączenie będzie mocno bulgotać i obficie się pienić. Po kilku minutach przelej zlew ciepłą wodą.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*