Impregnacja butów. Jak zabezpieczyć zamszowe obuwie?

Impregnacja butów. Jak zabezpieczyć zamszowe obuwie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zamszowe buty wymagają specjalnej impregnacji. To piękny, bardzo elegancki materiał, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji możemy łatwo go zniszczyć. Sprawdź, jak dbać o zamszowe obuwie.

Nie dla wilgoci i słońca

Przede wszystkim buty trzeba zawsze oczyścić z piasku i kurzu po każdym powrocie do domu. Jeśli pada obfity śnieg lub deszcz, to lepiej zdecydować się na inny materiał, bo wilgotna pogoda to duże ryzyko dla wrażliwego na wilgoć zamszu. Pozostawianie obuwia zamszowego na słońcu zbyt długo też nie jest korzystne, ponieważ przez to może wypłowieć jego kolor. Jeśli będziemy na to uważać, będziemy cieszyć się butami z tego materiału przez długi czas.

Impregnacja

Zamsz to efektowny, elegancki, ale także wymagający materiał. Już przy zakupie warto wyposażyć się w specjalne pasty do tego rodzaju butów. Na szczęście rynek dysponuje wieloma produktami do zamszu. Wybrać można spośród sprayów, past, wosków i pomad. Preparaty należy nakładać na czyste, osuszone obuwie z pomocą specjalnej szczotki lub szmatki. Najważniejsza jest regularność stosowania.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*