Fotowoltaika dla domu i jej zalety

Fotowoltaika dla domu i jej zalety
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Fotowoltaika jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań dla domu. Zastanawiasz się nad montażem również u siebie? Podpowiadamy, dlaczego fotowoltaika jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem oraz przedstawiamy kilka jej innych zalet.

Fotowoltaika bez wątpienia stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Czy panele fotowoltaiczne rzeczywiście są takie opłacalne i ekologiczne? Czy montaż fotowoltaiki jest skomplikowany? Odpowiedzi na i inne pytania znajdziesz poniżej!

Czy fotowoltaika jest opłacalna? 

Jednym z najważniejszych pytań, które pojawiają się podczas rozważań na temat fotowoltaiki, jest: czy fotowoltaika na dom jest opłacalna? Nasza odpowiedź brzmi: oczywiście! Dlaczego? 

Przede wszystkim dlatego, że decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, możesz korzystać z „darmowego prądu”. Energia pochodząca ze słońca jest w końcu całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich, a co więcej należy do źródeł odnawialnych. Fotowoltaika jest więc nie tylko opłacalna, ale także niezwykle przyjazna dla środowiska.

Co więcej, możesz także liczyć na dofinansowanie. Największe z nich otrzymasz w ramach programu Mój Prąd 4.0., w którym możesz dostać nawet 2600 zł dofinansowania. Posiadacze paneli słonecznych mogą także cieszyć się sporą ulgą podatkową, co dodatkowo zwiększa opłacalność fotowoltaiki. 

Inne zalety paneli fotowoltaicznych

To jednak nie koniec zalet wynikających z posiadania fotowoltaiki. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wyjątkowo ekologiczne. Instalacja nie emituje bowiem CO₂, co oznacza, że nie ingeruje w żaden sposób w środowisko oraz nie wytwarza szkodliwych dla ludzi i zwierząt substancji – będzie ona w pełni bezpieczna dla Ciebie i innych domowników.  Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest także szybki montaż, który zajmie zaledwie 2-3 dni. Pamiętaj też, że panele fotowoltaiczne możesz zamontować nie tylko na dachu domu, ale również na gruncie oraz budynkach przylegających takich jak garaż czy obiekty gospodarcze. Cała konstrukcja fotowoltaiczna nie przekracza 3 metrów, więc nie musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki?

Jak wspominaliśmy wcześniej, montaż paneli fotowoltaicznych nie powinien zajmować więcej niż 2-3 dni. Na co jednak zwrócić uwagę podczas zakładania fotowoltaiki?

Ogromne znaczenie mają przede wszystkim: kąt i kierunek ułożenia paneli, zacienienie, wiatr, a także Ułożenie paneli względem dachu i jego elementów konstrukcyjnych. Pamiętaj, że panele absolutnie mogą wystawać poza krawędzie dachu!

Fot.: Gustavo Fring/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*