Drzwi zewnętrzne – na te rzeczy warto zwrócić uwagę przy wyborze

Drzwi zewnętrzne – na te rzeczy warto zwrócić uwagę przy wyborze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór drzwi zewnętrznych ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na estetykę domu, ale także na bezpieczeństwo. Co więc należy uwzględnić, wybierając je? Podpowiadamy, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Podstawowym zadaniem drzwi zewnętrznych jest zapewnienie bezpieczeństwa, na przykład przed włamaniami i kradzieżą. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu, aby mieć pewność, że drzwi rzeczywiście będą w pełni bezpieczne?

Najlepszym wyborem będą typowe drzwi antywłamaniowe. Warto jednak zwrócić uwagę na ich parametry, aby mieć stuprocentową pewność, że będą maksymalnie chronić Twój dom. Drzwi antywłamaniowe powinny mieć przede wszystkim odpowiednie zawiasy, które uniemożliwiają wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Warto również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w postaci bolców lub haków antywłamaniowych, które będą blokować wyciągnięcie drzwi z zawiasów. Uważnie wybierz także zamek do drzwi – powinien mieć on jak największą liczbę rygli, ponieważ wtedy drzwi będą jeszcze o wiele odporniejsze na wyważenia. 

Jeśli szukasz mocnych drzwi wejściowych o dobrych parametrach bezpieczeństwa, to koniecznie zajrzyj na stronę https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/drzwi-aluminiowe/.

Estetyka drzwi wejściowych

Należy także pamiętać, że drzwi wejściowe są nieodłącznym elementem elewacji domu. Dlatego też warto uwzględnić także ich estetykę, aby stały się one prawdziwą wizytówką Twojego domu. 

Drzwi stalowe i aluminiowe

Na rynku znajdziesz wiele różnych materiałów, a co za tym idzie kolorów drzwi, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo popularnym i niezwykle trwałym materiałem, z którego mogą być wykonane drzwi, jest stal oraz aluminium. Oba te materiały doskonale wpasują się w nowoczesną oraz industrialną stylistykę. 

Drzwi drewniane

Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem będą natomiast klasyczne drzwi drewniane. Są one niezwykle eleganckie i będą pasować do wielu stylów, na przykład stylu klasycznego, boho lub skandynawskiego. Co więcej, drewno jest materiałem wielokrotnie mniej wrażliwym na niskie i wysokie temperatury, dlatego też drzwi drewniane nie odkształcają się w upalne czy mroźne dni – z pewnością jest to ich ogromny plus.

Dodatki i akcesoria

Aby jeszcze bardziej zadbać o estetykę Twoich drzwi wejściowych, możesz pokusić się także o różnego rodzaju dodatki i akcesoria. Świetnym pomysłem będzie na przykład wycieraczka z ciekawym wzorem. Dzięki niej przestrzeń przed drzwiami nabierze nieco charakteru, a Ty zapobiegniesz przedostawaniu się brudu spod butów do domu. 

Fot.: Paweł Czerwiński/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*