Co kupić do nowego domu z garażem?

Co kupić do nowego domu z garażem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie przydomowego garażu to bardzo praktyczne rozwiązanie, na które niestety nie każdy może sobie pozwolić. Sam budynek garażu nie jest jednak gwarancją tego, że będzie on użyteczny i ułatwi domownikom życie. Podstawowym warunkiem do tego, aby garaż był praktyczny, jest jego dobra organizacja. Zobacz, jakie meble i akcesoria garażowe warto kupić do nowego domu.   

Garaż połączony z domowym warsztatem    

Wielu mężczyzn lubi majsterkować, konstruować i udoskonalać różne urządzenia oraz pracować nad swoim autem. Garaż może w takim wypadku pełnić również rolę warsztatu. Potrzebujesz tylko odpowiednich mebli do pracy oraz szafek do organizacji narzędzi czy części wymiennych do swoich projektów. Na stronie https://www.sellnet.pl/ znajdziesz wszystkie konieczne na start akcesoria. Od specjalistycznych zestawów warsztatowych po podnośniki samochodowe, na pewno znajdziesz tam sprzęt potrzebny do rozpoczęcia przygody z majsterkowaniem. 

W garażu jednym z największych problemów jest przechowywanie zapasowych i sezonowych opon samochodowych. Taki sprzęt zajmuje mnóstwo miejsca, a jeśli jest nieodpowiednio przechowywany może się zniszczyć. Guma z opon może się odkształcić, stracić elastyczność lub zacząć się łamać i kruszyć. Żeby temu zapobiec warto zainwestować w regał na opony, który zapewni najbardziej optymalne warunki przechowywania ogumienia. Dzięki tej prostej zmianie, opony samochodowe mogą posłużyć Ci nawet kilka lat dłużej. 

Meble do garażu    

Jeśli nie chcesz, żeby garaż w kilka miesięcy zamienił się w miejsce chaotyczne i zagracone, od początku stawiaj duży nacisk na jego organizację. W utrzymaniu porządku w garażu pomogą Ci meble – najlepiej specjalistyczne regały i półki magazynowe, które zajmują mało miejsca, a przy tym są bardzo pojemne. Na takich regałach, w kartonach i plastikowych pojemnikach możesz przechowywać sezonowe ubrania oraz dekoracje do domu, duże i rzadko używane sprzęty kuchenne oraz zapasy żywności. Pamiętaj tylko, by przed wyniesieniem danej rzeczy do garażu dobrze ją zapakować i zabezpieczyć przed wilgocią, owadami i innymi szkodnikami, które mogą ją zniszczyć. 

Dekoracje przed domem    

Garaż bardzo często utrudnia kwestię dekorowania domu od zewnątrz. Najbardziej popularne metody, takie jak sadzenie roślin i urządzanie ogrodu są ograniczone, ponieważ budynek garażu zajmuje dużo przestrzeni. Dodatkową komplikacją jest fakt, że wjazdu oraz bramy garażowej nie można zastawiać, a ozdoby nie powinny ograniczać widoczności w tej okolicy. W tej sytuacji warto postawić na proste dekoracje związane bezpośrednio z domem. Skrzynki na listy, drzwi wejściowe, aranżacje zewnętrzne okien – to wszystko może być piękną ozdobą domu, która nie zajmuje dodatkowego miejsca. Na parapetach od zewnątrz możesz postawić donice z kwiatami, a w oknach zawiesić firanki – w ten sposób Twój dom będzie wyglądał pięknie i efektownie bez konieczności ustawiania ozdób w pobliżu garażu.

Zdj. główne: Jose Rago/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*