Meble kuchenne na wymiar – od czego zacząć?

Meble kuchenne na wymiar – od czego zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przygotowując się do zakupu mebli na wymiar, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z tego typu inwestycją. Z pewnością ważny jest wybór właściwego specjalisty, który przygotuje meble zgodnie z oczekiwaniami klienta. Równie ważny jest odpowiedni projekt oraz przeprowadzenie pomiarów. Od czego najlepiej zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę?

Dobry projekt podstawą realizacji inwestycji

Pierwszy projekt nie musi być profesjonalny i bardzo dokładny. Powinien on zawierać wstępne ustalenia oraz dokładne wymiary pomieszczenia, w którym ma powstać kuchnia. Taki projekt może zostać przygotowany przez zleceniodawcę, zanim dokona on wyboru wykonawcy. Będzie on świetną bazą do mającego powstać w przyszłości właściwego projektu. Projekt koncepcyjny powinien uwzględniać takie informacje jak kolor mebli, styl, wysokość, rodzaj frontów oraz wymiary kuchennego ciągu. W Internecie dostępne są specjalne programy dedykowane osobom prywatnym chcącym zaprojektować własne wnętrza.

Znalezienie dobrego wykonawcy

W celu znalezienia odpowiedniego fachowca można skorzystać z dobrodziejstw Internetu lub zasięgnąć opinii znajomych. Oba rozwiązania mogą mieć swoje pułapki. W sieci znajduje się dużo forów o tematyce meblarskiej, a internauci wymieniają się między sobą doświadczeniami. Zarówno w sieci, jak i w rzeczywistości należy pamiętać, aby nie kierować się opinią jednej osoby.

Decydując się na wybór wykonawcy znalezionego w Internecie, warto zwrócić uwag na jego stronę internetową. Rozbudowana witryna, duża ilość oferowanych usług oraz szeroki asortyment produktów jest dobrym sygnałem. Jedną z tego typu firm jest https://www.fabrykamebli.pl/. Usługi tego przedsiębiorstwa nie ograniczają się jedynie do projektu oraz sprzedaży mebli kuchennych. W jego ofercie znajdują się także meble łazienkowe, biurowe oraz różnego rodzaju szafy, blaty oraz okapy.

Urządzenia kuchenne a meble na wymiar

Przed podjęciem decyzji o zakupie mebli kuchennych na wymiar należy zwrócić uwagę na urządzenia kuchenne, które będą znajdowały się w tym pomieszczeniu. Jeśli nie posiadamy jeszcze żadnych tego typu sprzętów, to nie jesteśmy niczym ograniczeniu podczas wyboru zabudowy kuchennej. Inaczej wygląda sytuacja, gdy posiadamy już na stanie lodówkę, piekarnik lub zmywarkę. Zdarza się, że sprzęty te są wolnostojące, co dodatkowo komplikuje sytuację i ogranicza możliwości dopasowania mebli kuchennych na wymiar.

W przypadku braku jakichkolwiek urządzeń gospodarstwa domowego najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprzętu do zabudowy. Dzięki indywidualnemu tworzeniu mebli mamy szansę na dopasowanie ich do wybranych przez nas sprzętów, a nie na odwrót. Poza tym kuchnia z urządzeniami w zabudowie zyskuje na wyglądzie. Warto zwrócić uwagę, aby wybierane sprzęty miały uniwersalne wymiary. Będzie to dużym ułatwieniem w razie konieczności ich przyszłej wymiany.

Fot.: Kam Idris/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*