Kule piorące zamiast proszku do prania. Dlaczego warto ich używać?

Kule piorące zamiast proszku do prania. Dlaczego warto ich używać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologiczna alternatywa proszku do prania? Teraz na rynku znajdziesz kule piorące wielokrotnego użytku, które mogą zastąpić tradycyjne detergenty. Zobacz, co to takiego i dowiedz się, jak działa.

Przetestowały je już vlogerki, a nawet sama Pani Gadżet – kule do prania są naturalną alternatywą dla tradycyjnych detergentów. Mogą zastąpić proszek, żel czy kapsułki. Dzięki możliwości wielokrotnego użytku są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale też dla naszego portfela.

Kule do prania – ekologiczna alternatywa dla detergentów

Zacznijmy od zdrowia i ekologii. Kule piorące są przyjazne dla skóry i środowiska – to dzięki możliwości wielokrotnego użytku i naturalnym substancjom wykorzystanym jako środki czyszczące. Eko kula wykonana jest nietoksycznego tworzywa sztucznego, a w jej wnętrzu umieszczone są ceramiczne granulki, których zadaniem jest usuwanie zabrudzeń z Twojej odzieży.

Kule piorące – skład i działanie

Ceramiczne granulki znajdujące się w kulach do prania składają się z soli mineralnych (węglanu wapnia i węglanu sodu), delikatnych substancji myjących oraz żywic, wspomagających usuwanie zabrudzeń.

Ta kompozycja substancji, podobnie jak detergenty, zmienia molekularną strukturę wody tak, aby głębiej wnikała we włókna ubrań i tym samym dokładniej czyściła plamy. W kontakcie z wodą obecne w kuli granulki uwalniają cząsteczki minerałów, które wnikają w tkaninę i usuwają brud.

Eko kule są przyjazne dla alergików i dzieci

W przeciwieństwie do detergentów, kule piorące nie uczulają, nie powodują podrażnień i są bezpieczne także dla skóry dziecka. Znajdujące się w kulach granulki to wyrób ekologiczny, uzyskany w procesie wypalania masy minerałowej – nie zawiera substancji syntetycznych.

Kule piorące – ekonomiczny zastępnik proszku, żelu i kapsułek

Dlaczego kule do prania to rozwiązanie ekonomiczne? Producenci kul zapewniają, że mogą one starczyć nawet na około 1000 prań, czyli mniej więcej na 3 lata. Po zużyciu natomiast możemy dokupić nową porcję granulek i umieścić ją w tej samej kuli. Nie trudno zauważyć, że początkowy wydatek rzędu 100 zł bardzo szybko się zwróci.

Powyższy punkt możemy dopisać także do ekologicznych zalet kul piorących – ich stosowanie istotnie zmniejszy ilość produkowanych przez nas śmieci. Zamiast dużych opakowań po proszkach, żelach czy kapsułkach wyrzucanych na śmietnik średnio co miesiąc, dwie niewielkich rozmiarów kule wystarczą nam na lata.

Czy kule do prania poradzą sobie z trudnymi zabrudzeniami?

Ponieważ kule piorące nie posiadają silnych substancji chemicznych, w jakie wyposażone są tradycyjne detergenty, mogą nie wywabić silnych zabrudzeń, takich jak plamy z oleju, trawy czy jagód. Do takich plam będziemy musieli sięgnąć po mocniejsze środki.

Dlaczego warto stosować kule piorące?

Jeżeli poszukujesz ekologicznego i przyjaznego skórze zastępnika tradycyjnych detergentów, kule piorące mogą okazać się jednym z Twoich ulubionych produktów. Ich stosowanie poleca się szczególnie przy praniu dla alergików, dzieci oraz osób o wrażliwej skórze.

Źródło: pixabay.com/stevepb

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*