Czym jest i do czego służy rozdzielnica budowlana?

Czym jest i do czego służy rozdzielnica budowlana?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

By zagwarantować mieszkańcom i użytkownikom budynków bezpieczeństwo, konieczne jest wykonanie instalacji elektrycznych przez profesjonalistów korzystających z komponentów najwyższej jakości. Podczas budowy domu konieczne jest zapewnienie dostępu prądu na placu budowy. Z pomocą przychodzą rozdzielnice budowlane.

Czym są rozdzielnice budowlane?

Rozdzielnica budowlana to tymczasowa skrzynka elektryczna, która dostarcza prąd na miejsce budowy i pozwala m.in. na podłączenie narzędzi elektrycznych. Ponadto może być używana np. do zasilania imprez masowych lub okolicznościowych. Produkt ten przyjmuje formę skrzyni na stojaku, dzięki któremu możliwy jest szybki dostęp do środka bez konieczności częstego schylania się. Wewnątrz skrzyni znajduje się aparatura sygnalizacyjna, pomiarowa, zabezpieczająca, sterownicza i rozdzielająca. Jeśli zabraknie któregokolwiek elementu, rozdzielnica może przestać funkcjonować prawidłowo, co przełoży się na opóźnienie prac. Na taką sytuację raczej nie można sobie pozwolić. W zależności od typu placu budowy można sięgnąć po inny rozmiar rozdzielnicy. Te duże będą oczywiście przeznaczone do stosowania na większych placach. Kluczowy dla utrzymania bezpieczeństwa jest wyłącznik wysokoprądowy, czyli bezpiecznik. Cały produkt musi być zamykany na klucz, by nie miały do niego dostępu niepożądane osoby. Pozwoli to również zapobiec wypadkom przy pracy. Najczęściej rozdzielnice występują w szarych kolorach. Jasne odcienie gwarantują odbijanie promieni słonecznych, przez co aparatura znajdująca się wewnątrz nie ulegnie przegrzaniu.

Do czego służy rozdzielnica budowlana i kto z niej korzysta?

Rozdzielnice budowlane są potrzebne do bezpiecznego dysponowania prądem na placu budowy. Brak energii elektrycznej uniemożliwiłby wykonanie prac z wykorzystaniem narzędzi i maszyn. Ponadto na wczesnych etapach budowy nie ma założonej jeszcze stałej instalacji, dlatego korzystanie z tymczasowej skrzynki wpłynie na przyspieszenie prac i zwiększenie bezpieczeństwa. Najczęściej rozdzielnice budowlane są stosowane przez inwestorów i przedsiębiorstwa zajmujące się stawianiem budynków. To właśnie im jest przede wszystkim dedykowana oferta Elektro-spark. Na zakup decydują się najczęściej firmy działające w branży budowlanej, które chcą ukończyć zlecenia w ustalonym terminie. Dobrej jakości rozdzielnice wykonane z najlepszych materiałów można znaleźć właśnie w sklepie Elektro-spark – https://sklep.elektrospark.pl/rozdzielnica-budowlana,5998,29848.html.

Fot.: Troy Bridges/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*