Artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach kupowanie i sprzedawanie rzeczy online jest codziennością. Standardem stało się również korzystanie z usług firm kurierskich oraz automatów pocztowych, które umożliwiają szybkie i tanie przekazanie paczki do rąk adresata. Ważne podczas wysyłania paczki jest nie tylko to, jaką drogą chcesz ją przekazać, lecz także sposób jej zapakowania. Źle zapakowana paczka może zostać odrzucona przez kuriera, spowodować uszkodzenie zawartości przesyłki, a także wygenerować wyższe koszty wysyłki. Podpowiadamy, w co pakować różne rzeczy, by móc bezpiecznie i wygodnie wysyłać je pocztą i kurierem.
Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na zapakowanie przesyłki jest włożenie w kartonowe pudełeczka. Rzeczywiście sztywne, tekturowe ścianki takiej paczki całkiem efektywnie chronią jej zawartość przed uszkodzeniami oraz dobrze amortyzują upadki i wstrząsy. Rzadko kiedy udaje się jednak znaleźć pudełko idealnie pasujące do wymiarów przesyłki, ale warto poszukać kartonu w rozmiarze jak najbardziej zbliżonym do wielkości rzeczy, jaką chcesz wysłać, wtedy przesyłka może okazać się tańsza. Karton sam w sobie wystarczająco skuteczną ochroną w czasie przewozu paczki. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie paczki zapakowanej w karton, wszystkie puste przestrzenie w pudle wypełnij na przykład ścinkami papieru, gazetą, skropakiem lub folią bąbelkową. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć i zamortyzować gotowy karton, możesz owinąć go folią do pakowania, którą kupisz na przykład w internetowym sklepie http://folmat.pl/.
Małe przesyłki bardzo często są zbyt trudne do zapakowania w karton, a mniejszy rozmiar przesyłki oznacza też zazwyczaj niższe koszty nadania. Z tego względu niewielkich rozmiarów paczki mogą być zapakowane w koperty wyścielone od środka folią bąbelkową. Jest to rodzaj koperty papierowej lub foliowej, połączonej z ochronną folią pęcherzykową. Warto jednak pamiętać, że nie jest to najskuteczniejsza forma ochrony przesyłki. Rzeczy bardzo delikatne, jak na przykład szklane bombki choinkowe. zostaną w takiej kopercie zgniecione i na nic zda im się folia bąbelkowa. Jednak rzeczy plastikowe, drewniane, materiałowe oraz wykonane z grubego szkła można z powodzeniem wysyłać w kopertach bąbelkowych. Folia doskonale amortyzuje uderzenia i wstrząsy, dlatego świetnie nada się do pakowania przesyłek na dłuższe trasy.
Przedmioty elastyczne, odporne na zgniecenie czy upadki, jak na przykład ubrania czy inne artykuły tekstylne, możesz wysłać zapakowanie w foliopak. Ten rodzaj paczki zabezpiecza przede wszystkim przed otwarciem przesyłki przez osoby niepowołane, ponieważ niemożliwe jest, by otworzyć taką kopertę bez jej całkowitego zniszczenia. Choć sam w sobie foliopak nie zawiera żadnej ochrony przed upadkami czy zgnieceniem, jak koperty bąbelkowe czy kartony, sam pakowany towar można przed włożeniem do folii zawinąć ochronną warstwą amortyzującego materiału. Foliopaki doskonale sprawdzają się do wysyłki rzeczy cennych lub poufnych, jak na przykład dokumenty, umowy czy pieniądze, ponieważ taka paczka nie zostanie otwarta i nikt poza odbiorcą nie dowie się, co w niej jest. Koperty foliowe są też o wiele bardziej wytrzymałe niż papier, dlatego ryzyko, że paczka rozerwie się jak papierowa koperta, jest bardzo niskie.
Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska